Zgłoszenia wykładów

Ta strona jest pomyślana jako forum, na którym każdy może zgłosić propozycję swojego wykładu, warsztatów czy szkoleń. Wykłady nie muszą trwać pełną godzinę. To mogą być również krótkie komunikaty 10-15 minut. Tu możemy i powinnismy dyskutować wszelkie propozycje związane z konferencją MathPAD 2010.

M.Majewski

Reklamy

9 comments on “Zgłoszenia wykładów

 1. Wiadomo, że nie wszystkie konstrukcje można wykonać przy użyciu cyrkla i linijki. Autor przedstawi w wykładzie kulisy tych niecodziennych wydarzeń geometrycznych od strony merytorycznej jak również historycznej. Wykład będzie wzbogacony nietypowymi narzędziami konstrukcyjnymi, które niech na razie pozostaną niespodzianką. Po wykładzie zapraszam na warsztaty, na których będzie można samodzielnie zrealizować na ekranie komputera mało znane konstrukcje.

  B. Pabich

 2. Autor przedstawi nietypowy sposób konstruowania czterech znanych na ogół obiektów przestrzennych za pomoca cyrkla przestrzennego i linijki, rozpoczynając od pięciokąta foremnego i pentagramu. Zaskoczeniem będzie finał tych konstrukcji – cztery bryły, z których tylko jedną tylko można było spodziewać się uzyskać w ten sposób. Na zajęciach warsztatowych będzie możliwość powtórzenia na ekranie komputera tych niecodziennych konstrukcji.

  B. Pabich

 3. Chcialbym podzielic sie moim doswiadczeniem wykorzystania symulacji fizycznych na lekcjach/wykladach matematyki. Jakkolwiek symulaje te sa opracowane przez fizykow (University of Colorado at Boulder; PhET ) i ich nadrzednym celem jest pomoc w nauczaniu zjawisk fizycznch, stwarzaja one doskonala baze do przedtawienie studentom applikacji matemayki w innych dziedzinach. Wyklad bylby wzbogacony przez konspekty lekcji w jezyku polskim i angielskim.
  Andrzej S.
  Texas, USA

 4. Chciałbym zaproponować temat „Computational Thinking. Istota informatyki”.
  Celem wykładu byłoby ukazanie potrzeby powszechnego kształcenia w szkole wymienionej w tytule umiejętności.

  Paweł Perekietka
  absolwent informatyki
  nauczyciel informatyki i matematyki

 5. Witam!
  Chciałbym zaproponować temat warsztatów “Elementy architektury gotyckiej z programami CABRI II i GeoGebra”.
  Celem zajęć będzie pokazanie jak za pomocą prostych narzędzi komputerowych można uzyskać ciekawe elementy architektoniczne (rozety, łuki) Bolesław Mokrski, ZSO nr 3 Gliwice

 6. Witam, chciałbym zaproponowac temat referatu – „Liczby zespolone – od abstrakcji do sztuki”. Przedstawiłbym w nim w sposób krótki, a zarazem treściwy liczby zespolone – od genezy ich powstania, przez arytmetykę, podstawowe własności, kończąc na zastosowaniu w generowaniu fascynujących fraktali.

  Marcin Szalski, Instytut Matematyki, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

  • Temat ciekawy i pożyteczny. Ze wzgledu na brak miejsca w programie na regularne wyklady, proponuję aby odbył się w czasie przeznaczonym na tzw. forum, czyli komunikat 20 minut, we wtorek 17 sierpnia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s